logo male3.JPG, 27kB

Informace


5.10.2019
Naše přednáška na této akci na téma "Dědictví není žádná věda" se uskuteční v sobotu 5.10. od 13. hodin, po ní bude následovat do 17. hod. možnost konzultací k tomuto tématu.

zde naleznete podrobný program

1.9.2018

1.12.2017

1.12.2017

29.11.2017

28.6.2017
Pokus o odcizení mobilního wc pro vozíčkáře na koupališti Dolní Bukovina

31.5.2017 se zatím neznámý pachatel pokusil odcizit mobilní wc, které se nám zadařilo v loňském roce pořídit z peněz dárců a návštěvníků 1.ročníku Bukoviny bez bariér 2016 a které jsme darovali obci Horní Bukovina pro zlepšení bezbariérového vybavení koupaliště.
Pachatel začal buňku odvrtávat z betonové desky, a když neuspěl nebo snad byl vyrušen, alespoň bohužel, odtrhl střechu buňky a znehodnotil jí.
Pokus o loupež vyšetřuje Policie a my doufáme, že se podaří pachatele najít. Šetření probíhá, ale zůstávají i otevřené otázky: Komu toto zařízení vadilo? Kdo je tak asociální, že ničí cizí majetek ale dokonce takový, který slouží znevýhodněným spoluobčanům? Koho těší, že maří úsilí mnoha lidí, kteří se spojili a svou prací nebo finanční podporou umožnili pořízení wc? Je náhodou, že k pokusu došlo jen tři dny po konání druhého ročníku Bukoviny bez bariér 2017, byl to návštěvník, co si obhlédnul terén? Nevyužili zloději toho, že osoby disponující klíčem od brány do areálu, ji nezamykají? Plánovat krádež buňky přenesením přes potok se strmým břehem není pravděpodobné.

1.11.2018
Na www.hlasujemepro.cz podpořte zvýšení příspěvků na péči pro lidi s postižením a pozvěte další lidi! 21.9. bude o tomto návrhu rozhodovat Poslanecká sněmovna. Děkujeme, má to smysl!

Celý text výzvy:

UVĚDOMUJEME SI složitou situací lidí s postižením, kteří chtějí žít v domácím prostředí. Současný systém je svým nastavením tlačí do pobytových zařízení ústavního typu, kde mají zajištěnu veškerou základní péči, ale nemohou svobodně nakládat se svým životem. Většina lidí o život v pobytových zařízeních ústavního typu nemá zájem a současně pro ně a jejich rodinné příslušníky nejsou vytvořeny odpovídající podmínky. Do této situace se během života s velkou pravděpodobností dostane každý z nás. Ať již budeme o někoho blízkého pečovat nebo bude pečováno o nás.

POŽADUJEME zahájení debaty nad systémovými změnami v oblasti příspěvků na péči a podpory lidí s postižením. Na výsledky není možné čekat několik dalších let, situace je nadále neudržitelná.

PODPORUJEME aktuálně projednávané zvýšení příspěvku na péči pro lidi v nejvyšším IV. stupni tzv. úplné závislosti, kteří žijí v domácím prostředí. Chceme, aby si každý člověk mohl svobodně vybrat, zdali bude žít doma nebo v ústavním zařízení a vyzýváme politiky, aby v souladu s tím jednali.

10.05.2019
Autorka našemu spolku věnuje jeden ze svých vystavovaných obrázků na podporu našich hlavních úkolů.

Dovolte nám abychom Vás pozvaly na výstavu s názvem “Sen”. Kombinace abstraktního umění a prostorové malby. S radosti Vám představíme sérii obrazu ve kterých se prolínají energie mezi zemí a nebem, energie lásky, andělské ochrany, duševní síly či tajemné hlubiny matky země.
Ve snu totiž není nic nemožné a naše výstava je místem kde se sen setkává s realitou.
Přijďte a nechte se přitáhnout obrazem, který v sobě skrývá přesně takovou energii, kterou zrovna potřebujete. Vanessa a Tereza Přeji krásný den Š.Z.