logo male3.JPG, 27kB

Informace


1.12.2017

1.12.2017

29.11.2017

28.6.2017
Pokus o odcizení mobilního wc pro vozíčkáře na koupališti Dolní Bukovina

31.5.2017 se zatím neznámý pachatel pokusil odcizit mobilní wc, které se nám zadařilo v loňském roce pořídit z peněz dárců a návštěvníků 1.ročníku Bukoviny bez bariér 2016 a které jsme darovali obci Horní Bukovina pro zlepšení bezbariérového vybavení koupaliště.
Pachatel začal buňku odvrtávat z betonové desky, a když neuspěl nebo snad byl vyrušen, alespoň bohužel, odtrhl střechu buňky a znehodnotil jí.
Pokus o loupež vyšetřuje Policie a my doufáme, že se podaří pachatele najít. Šetření probíhá, ale zůstávají i otevřené otázky: Komu toto zařízení vadilo? Kdo je tak asociální, že ničí cizí majetek ale dokonce takový, který slouží znevýhodněným spoluobčanům? Koho těší, že maří úsilí mnoha lidí, kteří se spojili a svou prací nebo finanční podporou umožnili pořízení wc? Je náhodou, že k pokusu došlo jen tři dny po konání druhého ročníku Bukoviny bez bariér 2017, byl to návštěvník, co si obhlédnul terén? Nevyužili zloději toho, že osoby disponující klíčem od brány do areálu, ji nezamykají? Plánovat krádež buňky přenesením přes potok se strmým břehem není pravděpodobné.